پرشین یو

» راهکار هایی برای بهتر محافظت بیشتر از کودکان

راهکار هایی برای بهتر محافظت بیشتر از کودکان ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴

خوب است اگر از مواد اورگانیک استفاده کنید و یا از مصرف مواد شیمیایی زائد بپرهیزید. اما وقتی قرار باشد به صورت کاملا عملی زندگی فرزند خود را نجات دهید، باید اقداماتی فراتر از این دو را بدانید.
سایت نیکو: خوب است اگر از مواد اورگانیک استفاده کنید و یا از مصرف مواد شیمیایی زائد بپرهیزید. اما وقتی قرار باشد به صورت کاملا عملی زندگی فرزند خود را نجات دهید، باید اقداماتی فراتر از این دو را بدانید.

در زیر به ۵ مورد از این اقدامات حیاتی اشاره خواهیم کرد:
526482_418
به فرزندان خود شنا کردن یاد بدهید

ممکن است چنین آموزش هایی هزینه بر و زمان بر بوده و کودکان علاقه ای نشان ندهد اما یاد گرفتن مهارت شنا کردن یک نیاز است که باید در سالهای ابتدایی زندگی کسب شود. کودکان به راحتی ممکن است در آب افتاده و به دلیل عدم توانایی در شنا کردن دچار خفگی شوند. در سال ۲۰۰۹ علت مرگ بیش از ۳۰ درصد از کودکان ۱ تا ۴ ساله، خفگی در آب بود. بنابراین اولین و مهم ترین ورزشی که کودک حتما باید بیاموزد شنا کردن است و اینکه بداند چگونه تا رسیدن کمک خود را روی سطح آب نگه دارد.

CPR (احیاء قلبی ریوی) را بیاموزید

هیچ فردی تصور نمی کند که ممکن است روزی به این مهارت نیاز داشته باشد اما داشتن این مهارت می تواند جان کودکی را که در آب افتاده و نفس نمی کشد، نجات دهد. شاید هیچ گاه نیاز نباشد که از آن استفاده کنید اما اگر زمانی برسد که کودکی به آن نیاز دارد و شما روش CPR را ندانید، همه عمر افسوس‌اش را خواهید خورد و هیچگاه آن را فراموش نخواهید کرد. یادگیری آن از شما زمانی نمی گیرد و نیازی نیست که برای آن مدرکی دریافت کنید. می توانیدهنگام نیاز بدون ترس از آن استفاده کنید.

در منزل هشدار دهنده دود نصب کرده و مطمئن شوید که به درستی کار می کند

بهترین کار برای پیشگیری از آتش سوزی و نجات جان کودکتان نصب هشدار دهنده دود است. مطمئن شوید که در همه طبقات و اتاق ها نصب باشد. این هشداردهنده ها باید روی بالاترین نقطه اتاق نصب شوند زیرا دود رو به بالا حرکت می کند. بهتر است هر ماه این وسیله ها را چک کنید و در صورت نیاز باطری های آن را تعویض نمایید.

از صندلی های مناسب کودک در ماشین استفاده کنید و از نصب کامل آن مطمئن شوید

صندلی های کودک می توانند به راحتی جان فرزندتان را در تصادف ها نجات دهند. در سالهای اخیر استفاده از این نوع صندلی ها آمار مرگ نوزادان زیر یک سال را تا ۷۱% و کودکان ۱ تا ۴ سال را تا ۵۴% کاهش داده است.

526483_711
نقشه فرار از آتش داشته باشید

هشدار دهنده دود وسائل مهمی در منزل به شمار می آیند، اما کودکانتان باید بدانند که در صورت بروز آتش چه اقدامی باید انجام دهند. نقشه فرار از آتش را با فرزندتان مرور کنید و آن را به صورت آزمایشی پیاده کنید. به آنها نشان دهید که درها و پنجره ها را در صورت لزوم چگونه باز کنند.

به غیر از این موارد اقدامات بیشماری است که می توانید به کودکانتان آموزش دهید تا از خطر نجات پیدا کنند. یاد دادن شماره تلفن های ضروری نیز یکی دیگر از اقدامات مهم است. به او بگویید که چگونه با افراد غریبه برخورد کند.

 

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 267 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها