پرشین یو

» با این حرکات درد کف پای خود را تسکین دهید

با این حرکات درد کف پای خود را تسکین دهید ۱ اسفند ۱۳۹۲

129

یکی از مهم ترین اعضای بدن پا است. همانطور که در مطالب گذشته گفتیم ، برخی از فعالیت ها مانند دویدن ، ورزش کردن و … باعث ایجاد درد در ناحیه ی قوس کف پا می شود.

قوس کف پا گاهی اوقات به دنبال فعالیت‌هایی چون دویدن، پیاده‌روی، کوهنوردی و پرش دچار درد می‌شود.

افرادی که کف پایشان صاف است احتمال بیشتری برای دچار شدن به این حالت دارند. درد قوس کف پا معمولا به آرامی تظاهر پیدا می‌کند، اما اگر رباط‌ها دچار کشیدگی شوند فرد با درد قوس کف پای ناگهانی مواجه می‌شود. در این حالت فرد در طول قوس کف پا دردی را احساس می‌کند. برای کاهش درد می‌توانید روی پای خود کمپرس سرد بگذارید و از حرکات زیر نیز استفاده کنید.

 

حرکت اول:
پاشنه خود را روی زمین قرار دهید و سعی کنید با انگشتان خود حوله‌ای را از روی زمین بلند کنید و بعد آن را رها کنید. این حرکت را ۲۰ ـ ۱۰ مرتبه تکرار کنید. وقتی این کار برای شما ساده‌تر شد با قرار دادن اجسامی روی حوله وزن آنرا بیشتر کنید.

حرکت دوم:
یک قوطی نوشابه خنک را زیر پای خود قرار داده و از پاشنه تا قوس کف پا آن را زیر پای خود بغلتانید. این کار را برای مدت ۵ـ۳ دقیقه ادامه دهید.
حرکت سوم:
بنشیند و پای خود را دراز کنید. قسمت میانی کشی که مخصوص ورزش‌های نرمشی طراحی شده را از زیر پنجه پا عبور داده و دو سر آن را در دست بگیرید. به آهستگی پنجه خود را به سمت پایین فشار دهید. طوری که کشش کش را احساس کنید. این حرکت را ۱۰ مرتبه در ۳ نوبت انجام دهید.
حرکت چهارم:
مطابق حرکت قبل روی زمین بنشینید. این بار دو سر کش را به جای آن که در دست بگیرید به نقطه‌ای در مقابل کف پای خود ببندید. سپس انگشتان خود را به سمت خودتان حرکت دهید. این حرکت را در ۳ نوبت ۱۰ مرتبه‌ای تکرار کنید.

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 330 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها