پرشین یو

» همه چیز درمورد خونریزی های دوران یائسگی

همه چیز درمورد خونریزی های دوران یائسگی ۲۰ بهمن ۱۳۹۲

10

زنان با پا گذاشتن به سنین پنجاه سالگی کم کم تغییراتی را در بدن خود حس می کنند ، که نشان های شروع دوره ی جدیدی در آن هاست. یائسگی دوره ای است که بسیاری از زنان آن را تجربه می کنند.

خونریزی‌های بعد از یائسگی
خونریزی‌های بعد از یائسگی در چه شرایطی بروز پیدا می‌کند؟
نکته کلی در خونریزی‌های بعد از یائسگی این است که هر قدر میزان خونریزی در این برهه، غیرطبیعی باشد، به بررسی و پیگیری بیشتری نیازمند است. خونریزی بعد از یائسگی ممکن است چند علت داشته باشد.
اولین مسأله‌ای که باعث این بیماری می‌شود، نازک‌شدن مخاط رحم است که در حقیقت علت خطرناکی نیست ولی به مفهوم پیگیری نکردن، نیست.
این مطلب را باید یادآوری کرد که با مشاهده حتی مقدار کم خونریزی می‌توانید از یک قضیه مهم جلوگیری و یک بیماری را کنترل کنید، چرا که سرطان‌های زنان یکی دیگر از عوامل آن است.
اهمیت و بی‌اهمیتی خونریزی بعد از یائسگی توسط پزشک معالج شما تشخیص داده می‌شود. چنانچه خونریزی بعد از یائسگی به علت نازکی جدار رحم باشد، با این‌که چندان مهم نیست، ولی باید کنترل شود چون ممکن است عاملی برای کم‌خونی بیمار باشد. از عوامل دیگر این بیماری؛ فیبرم و میوم رحمی است.
خوشبختانه درمان‌های زیادی برای خونریزی بعد از یائسگی وجود دارد. پولیپ‌ها و فیبروئید‌های درون رحم را می‌توان با اعمال جراحی کوچک برداشت، عفونت‌ها با آنتی‌بیوتیک درمان می‌شود و استروژن به ترمیم بافت‌های زهدان کمک می‌کند.

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 330 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها